O společnosti

Historie a současnost firmy

Společnost ALTEKO, s.r.o. vyrábí zařízení pro vzduchotechniku a klimatizaci.

Společnost vznikla v roce 1991 a při svém založení se opírala především o dlouholeté zkušenosti majitelů v oblasti vývoje, výroby a zkušebnictví ve vzduchotechnice.

V roce 1993 byly zakoupeny výrobní prostory v Hostomicích pod Brdy a byla sem převedena výroba z pronajatých prostorů v Praze 5. Výrobní areál v Hostomicích pod Brdy byl postupně rekonstruován a rozšiřován, takže dnes firma disponuje výrobními plochami vybavenými moderní technologií o celkové výměře 2 500 m2 a našlo zde zaměstnání téměř 40 pracovníků.

Výroba a výrobky

Firma se zabývá výrobou vzduchotechnických zařízení vlastní konstrukce.

Již v roce založení představila na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně větrací a klimatizační systém TERNO, který se stal základem výrobního programu. Výrobní program se však postupně dál formoval a dnes firma vyrábí klimatizační jednotky v různých velikostech a provedeních.

V roce 1994 byla zahájena výroba radiálních ventilátorů RFC, které se dnes vyrábí ve velikostech 200 až 630 a v provedeních pro použití v prostředí obyčejném nebo s nebezpečím výbuchu, v provedení pozinkovaném, lakovaném a nerezovém. Produkce ventilátorů dnes představuje druhou hlavní část výrobního programu firmy Alteko. Díky kvalitě výrobků a trvalé péči o zákazníka si za více než dvacet let existence firma získala dobré jméno mezi výrobci vzduchotechniky na domácím trhu a v některých dalších zemích, kam s úspěchem své zboží exportuje.

DOKUMENTY